Oferta dla firm

Kompleksowa oferta usług informatycznych

Stworzenie od podstaw oraz utrzymywanie własnego serwisu IT to w przypadku małego lub średniego przedsiębiorstwa duża i zazwyczaj niepotrzebna inwestycja. Optymalnym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na outsourcing IT.
Wybór profesjonalnego wykonawcy usług informatycznych pozwoli przeznaczyć większość zasobów na główny przedmiot działalności przedsiębiorstwa.
Mentor IT oferuje kompleksową obsługę informatyczną małych i średnich firm - począwszy od zaprojektowania sieci komputerowych, przez ich wykonanie wraz z instalacją oprogramowania, a skończywszy na administracji i wszechstronnym serwisie.

Kompleksowa obsługa informatyczna w ramach outsourcingu IT to także gwarancja dostępu do profesjonalistów, którzy z racji współpracy z wieloma podmiotami i stale wzbogacanej wiedzy - szybciej rozwiążą nietypowe problemy, które mogłyby stworzyć duże trudności dla osób pracujących wciąż w tej samej infrastrukturze informatycznej jednej firmy.

Usługi informatyczne dla firm świadczone przez Mentor IT opierają się o najnowocześniejsze rozwiązania, które umożliwiają szybką i łatwą instalację oprogramowania, tworzenie kopii zapasowych, odtwarzanie systemów w przypadku awarii, zdalne zarządzanie nimi oraz aktualizację. Bogate doświadczenie w instalacji sieci komputerowych pozwala wykonać tę czynność w bardzo krótkim czasie, by jak najszybciej przejść do właściwej obsługi informatycznej firmy.

Decyzja, czy na outsourcing IT ma składać się kompleksowa obsługa informatyczna firmy, czy może tylko niektóre czynności (np. instalacja sieci komputerowych), zawsze należy do zleceniodawcy i powinna być uzależniona od aktualnych potrzeb oraz możliwości. Mentor IT pomoże dokonać właściwego wyboru, elastycznie dopasowując ofertę do indywidualnych preferencji klienta.

Nasze Usługi informatyczne to w zasadzie pełen outsourcing IT dla firm, to planowanie rozwiązań informatycznych, wdrażanie ich, utrzymanie jak i doraźna pomoc w rozwiązywaniu problemów, oraz długofalowa opieka i serwis systemów, aplikacji oraz sprzętu komputerowego.

Stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania, które umożliwiają szybką i łatwą instalację oprogramowania, aktualizację systemów, tworzenie kopii zapasowych, odtwarzanie systemów w razie awarii oraz zdalne zarządzanie nimi.

Przeprowadzimy każdy etap wdrażanych usprawnień od planowania, dostarczenia sprzętu i oprogramowania po instalację, konfigurację ustawień, budowę sieci komputerowych jak i administrację całym środowiskiem i infrastrukturą teleinformatyczną.

Szczegółowe pytania na temat oferowanego outsourcingu IT?
Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur sea adipiscing elit. Sed tempus diamet nisl quis ornarod vivamus sem luctus.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur sea adipiscing elit. Sed tempus diamet nisl quis ornarod vivamus sem luctus.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur sea adipiscing elit. Sed tempus diamet nisl quis ornarod vivamus sem luctus.

Mentor-photo1

Outsourcing informatyczny Mentor IT to:

 • wdrażanie systemów Windows Server 2008 R2, Windows Small Business Server 2008 ,
 • administrowanie siecią komputerową i jej rozbudowa,
 • zabezpieczanie sieci informatycznych i systemów operacyjnych,
 • planowanie i instalacja sieci logicznych, okablowanie strukturalne budynków,
 • instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych oraz aplikacji biznesowych,
 • instalacja sieci komputerowych: lokalnych LAN, rozległych WAN, bezprzewodowych WiFi,
 • helpdesk IT - serwis i naprawa sprzętu informatycznego, a także archiwizacja, odzyskiwanie      danych lub kompletne i definitywne ich kasowanie,
 • modernizacja, montaż, dostawa i składanie sprzętu komputerowego,
 • instalacja oraz konfiguracja oprogramowania CMS (Content Management System – systemu  zarządzania treścią serwisu internetowego), CRM (Customer Relationship Management - systemu  wspomagającego zarządzanie kontaktami z klientami) i sklepów internetowych.

Współpraca z Mentor IT w zakresie outsourcingu informatycznego może obejmować zarówno jednorazowe zlecenie (np. instalacji sieci logicznych, zainstalowania systemu operacyjnego), jak i kompleksowy pakiet usług informatycznych wykonywanych przez określoną liczbę miesięcy/lat.

Outsourcing informatyczny pozwala poświęcić gros zasobów finansowych i ludzkich na właściwy przedmiot działalności firmy, przy zachowaniu gwarancji dostępu do usług informatycznych na najwyższym poziomie, a jednocześnie w atrakcyjnej cenie.

Usługi informatyczne świadczone są z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie sprzętu i oprogramowania przez określoną liczbę miesięcy/lat.

Jesteśmy profesjonalistami, można na nas polegać

- Adam Jędrzejkiewicz

Windows Server brand logo v_2

Oferujemy wdrożenie systemu Windows Small Busines Server 2012 lub Windows 2012 server, które to kompleksowo uzbroi Państwa firmę w najpotrzebniejsze narzędzia pracy, zapewni bezpieczeństwo obiegu i przetrzymywania danych, scentralizuje takie usługi jak drukowanie, wysyłanie i odbieranie faksów, poczty mail oraz zwiększy niezawodności i stabilność sieci.

 

Wszystkie Państwa dane, dokumenty, poczta znajdują się w jednym miejscu (na serwerze w Państwa firmie), za czym idą same plusy i udogodnienia. Nie zagrażają Państwu żadne awarie usługodawców zewnętrznych np. poczta, strona www, nie powodują utraty danych ani tez przerwy w pracy.

 

Windows Small Business Server 2008 zapewnia niezawodną infrastrukturę informatyczną o rozszerzonych zabezpieczeniach.
To kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie serwerów dla firm, zapewniające funkcje obsługi wiadomości, współpracy i pracy zbiorowej na dokumentach, bezpieczniejszy dostęp do Internetu, chroniony magazyn danych, niezawodne drukowanie i faksowanie.
Kompleksowe funkcje administracyjne umożliwiają dostawcom technologii wydajne i efektywne konfigurowanie, uruchamianie i obsługiwanie sieci.
Ponad to w ramach umowy oferujemy rozwiązanie (z wykorzystaniem narzędzi Microsoft)
do samo konfigurowalnego automatycznego instalowania systemu Windows na Państwa stacjach roboczych. Umożliwia on instalowanie systemów operacyjnych kompletnie skonfigurowanych i zaktualizowanych w czasie kilkukrotnie krótszym niż dotychczas.

W ramach umowy oferujemy także stałe przeglądy serwera, stacji roboczych na miejscu w firmie jak i zdalnie oraz ich ewentualną rozbudowę o dodatkowy sprzęt i oprogramowanie.

Zdalne połączenie z serwerem lub stacją roboczą użytkownika w razie jakichkolwiek problemów.

Jesteśmy profesjonalistami, można na nas polegać

- Adam Jędrzejkiewicz

sieci

Szkolenia (dla firm – usługi)

Certyfikowani instruktorzy technologii Microsoft z Mentor IT prowadzą indywidualne i grupowe szkolenia komputerowe.

Prowadzone szkolenia obejmują m.in.:

 • obsługa komputera i Internetu
 • pakiet MS Office: MS Word, MS Excel, MS Outlook, MS PowerPoint
 • obsługa i instalacja systemu Linux Ubuntu oraz programów graficznych
 • instalacja i konfiguracja sklepów internetowych, blogów, stron www